Tiyatro

Peter Pan ve Varolmayan Ülke Tiyatro Oyunu

Akbank Çocuk Tiyatrosu ve Zorlu PSM işbirliğiyle tiyatro sahnelerine kazandırılan Peter Pan ve Varolmayan Ülke, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda prömiyer yapıyor! Metin ve söz yazarlığını Mehmet Ergen’in üstlendiği müzikalin müziklerini Tuluğ Tırpan bestelerken koreografisini Beyhan Murphy üstlendi.

Wendy her akşam kardeşlerine hikayeler anlatır ve onları yatağa yatırır. Ama bu gece bambaşka bir gece. Peri masallarının çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile birlikte gelir. Peri tozunun yardımıyla kahramanlarımız Varolmayan Ülke adlı bir adaya yolculuğa çıkarlar. Adada korsanlar ve deniz kızları ile maceralar, Kayıp Çocuklar’ın hayatlarını değiştirecek.

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılına özel yazılan bu müzikal ilk gösterimini Zorlu PSM’de yapacak. J.M. Barrie’nin ölümsüz romanı Peter & Wendy’den uyarlanan bu özgün eser, birçok tiyatro oyununa ve filme ilham veren karakterleri yepyeni bir yorumla sahneye çıkaracak.

Yönetmen: Mehmet Ergen
Müzik Direktörü: Tuluğ Tırpan
Koreograf: Beyhan Murphy
Dekor: Merve Yörük
Kostüm: Gül Sağer
Işık: Richard Williamson
Yardımcı Yönetmen: Lerzan Pamir
Uygulayıcı Yapımcı: Duygu Bayram
Afiş Fotoğrafı: Ayşegül Karacan

OYNAYANLAR

Peter Pan: Yağız Can Konyalı
Wendy: Elif Gülalp
Kaptan Kanca: Mert Aydın
Tinkerbell: Su Sonia Herring
Diğer rollerde: Abdullah Cersel, Alitsa Simcha Darsa, Arek Kazanciyan, Anıl Altınöz, Ayhan Karaağaç, Ayşe Nur Köksal, Birce Leyla Akbulut, Pamir Can Gökdoğan, Ezgi İrem Mutlu, Evrim Akyay, Gülçin Alpaşar, Gürdeniz Bursalı, Huri Thelma Murphy, Mehmet Yasin Sağlam, Mert Aksu, Mert Aydın, Özkan Özipek, Ralf Bilmen, Sultan Ahmet Çakır, Tuğrul Ali Şenocak, Tuğrul Savaşçı, Ufuk Tevge, Yağmur Topçu, Zeynep Erdoğan

Kaynak: https://www.akbanksanat.com/etkinlik/peter-pan-ve-varolmayan-ulke-17-kasim-2022
Bilet Satın Al: https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik-grubu/akbank-cocuk-tiyatrosu-ellinci-yil-etkinlik-grubu-bilet-passo/292613

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu