Tiyatro oyuncusuna dayak ve işkence

0
1.679

tiyatrocuya dayakTiyatro oyununda Cumartesi Anneleri rolünü oynadığı için hakkında soruşturma açılan üniversiteli M. K ifade vermek için gittiği TEM’de cinsel taciz ve şiddete uğradı. Olayın ardından M.K uğradığı işkencenin sorumluları hakkında suç duyurunda bulundu.

Kars Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Tarih bölümü 4. sınıf öğrencisi M.K oynadığı bir tiyatro oyununda Cumartesi Annesi rolünde oynadığı için hakkında soruşturma başlatıldı. 26 Şubat’ta ifadeye çağrılan M.K, bir gün sonra da Terörle Mücadele Şubesi’ne (TEM) ifade vermek için gittiğinde çırılçıplak soyularak cinsel tacize uğradı ve tehdit edildi.

TEM’de ifadesini vermek isteyen M.K, yanına gelen bir polis memurunun kendisine bağırarak “Beni tanıdın mı? Hani geçen sene evini basmıştım ya senin. Sen dün yanına gelen arkadaşlara da artistlik yapmışsın senle görüşürüz” diye tehdidine uğradı. Tehditler savuran polis memuru, ardından başka bir kadın polise M.K’nın üstünü aramasını söyledi.

Üst araması yapacak olan kadın polis M.K’nın tamamen soyunmasını istedi. M.K’nın soyunmayacağını ve yapılanın kanuna aykırı olduğunu söylemesi üzerine polis “Biz Savcı beyin ve amirimizin emrini yerine getiriyoruz. İlgili tüm mercilerin bu olaydan haberi var, soyunmazsan zor kullanmak kalacağım, çabuk soyun” diye yanıt verdi.

Polis M.K’yı önce iç çamaşırları kalacak şekilde soyundurup, ardından da iç çamaşırlarını çıkartıp çamaşırlarını silkelemesini istedi. M.K’nın cinsel taciz ve şiddet gördüğü TEM odasında kendisini çeken bir de kamera bulunuyor.

Cinsel tacize ve şiddete uğrayan M.K, Kars Emniyet Müdürlüğü, Kars Terörle Mücadele Şubesi v Terörle Mücadele Savcısı hakkında suç duyurusunda bulundu.

M.K’nın avukatı Bişar Abdi Alınak tarafından Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen dilekçede, müvekkil M.K’nın ağır bir travma ve ruhsal çöküntü içinde olduğu söylendi. Dilekçe de ayrıca M.K’nın TEM’e girdiği andan itibaren tehdit edildiğine ve zor kullanılarak içerisinde bir kameranın olduğu odada soyundurularak işkenceye maruz kaldığına da yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz