Tiyatro günleri başlıyor

0
1.328
Tiyatro günleri

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Sevgi Gönül Tiyatro Günleri bugün başlıyor. 9 ayrı oyunun sahneleneceği festivalde söyleşi ve atölye çalışmaları da gerçekleşecek.

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen 11. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri, 17 – 27 Nisan 2012 tarihleri arasında, Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde gerçekleşecek. Koç Oyuncuları’nın sahneleyeceği “Çöpçatan” adlı oyunun yanı sıra, farklı üniversiteler de oyunlarıyla festivalde sahne alacak.

Tiyatro günleri

Festival kapsamında, tiyatro sezonunda bu yıl oldukça ilgi gören ve Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sergilenen “Sonbaharı Beklerken” adlı oyun ile Aysa Prodüksiyon tarafından sergilenen “Cam” adlı oyun da seyircilerle buluşacak. Festival kapsamındaki sosyal sorumluluk projesi olarak 24 Nisan Cumartesi günü, Sadri Alışık Tiyatrosu’nun sahnelediği “Kırt Kırtla Cırt Cırt” çocuk oyunu da küçük izleyicilerle buluşacak. Ayrıca üniversiteler arasında düzenlenen tiyatro festivallerinde bir ilk gerçekleşecektir. Bu yıl festival tarihinde ilk kez, ABD’li 6 üniversite öğrencisinin kurduğu The Tempest Ladies grubu; Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde Shakespeare’in “The Tempest” adlı oyununu sergileyecektir.

Tüm tiyatro severlere açık olan Koç Üniversitesi 11. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nde, oyunların yanı sıra, söyleşi ve çeşitli atölye çalışmaları ile partiler de düzenleniyor. Festival kapsamındaki ilk söyleşi, 28 Aralık 2011 Çarşamba günü gerçekleşen Hüseyin Avni Danyal ile söyleşisi idi. Ayrıca 13-24 Şubat 2012 tarihleri arasında Sevgi Gönül Tiyatro Günleri tanıtımı kapsamında düzenlenen 2. Koç Üniversitesi Oda Tiyatrosu Günleri’nde de 8 ayrı oyun sahnelendi. Koç Oyuncuları’nın kendilerinin yazıp oynadığı kısa derlemelerin yanı sıra, Merve Engin’in oynadığı “Sinekler Sevişirken”, Metin Zakoğlu’nun oynadığı “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Yanlışlıklar Komedyası” oyunları da izleyicilerle buluşmuştur.

Dışarıdan katılımcılara tamamıyla açık olan 11. Tiyatro Günleri’nde profesyonel oyunlar dışında tüm gösterimler ücretsizdir. Oyun günleri kampüsümüze grup olarak gelecek misafirlere talebe bağlı ücretsiz servisler tahsis edilecektir.

Ayrıntılı bilgi için:
tiyatrogunleri.com

Festival Programı:

17 Nisan Salı
Koç Oyuncuları – “Çöpçatan”
Oyun: 20:00

18 Nisan Çarşamba
Sadri Alışık Tiyatrosu – “Sonbaharı Beklerken”
Saat: 20:00

19 Nisan Perşembe
Sabancu Üniversitesi Oyuncuları – “Sevgili Doktor”
Saat: 20:00

20 Nisan Cuma
The Tempest Ladies – “The Tempest”
Saat: 18:00

21 Nisan Cumartesi
Koç Üniversitesi Çocuk Tiyatrosu – “İnsanlığın Lüzmu Yok”
Saat: 12:00

24 Nisan Salı
Sadri Alışık Tiyatrosu – “Kırt Kırtla Cırt Cırt”
Saat: 10:00

Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu –
“Sokağa Çıkma Yasağı”
Saat: 20:00

25 Nisan Çarşamba
Aysa Prodüksiyon – “Cam”
Saat: 20:00

26 Nisan Perşembe
İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Kulübü – “Tuhaf İkili”
Saat: 20:00

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz