Osman Gidişoğlu yaşamını yitirdi

0
956

Usta oyuncu Osman Gidişoğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 68 yaşındaki oyuncu son olarak “Çocuklar Duymasın” dizisinde Haluk’un dünürü Menderes karakteriyle televiyon seyircisinin karşısına çıkmıştı.

Osman Gidişoğlu

Dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata gözlerini yuman Gidişoğlu, ölümünden bir gün önce ise rol aldığı “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” isimli tiyatro oyununda sahneye çıkmıştı.
Gidişoğlu’nun yıllardır beraber çalıştığı ünlü yapımcı Birol Güven, ölüm haberini twitter’dan duyurdu ve “Evlilik Oyunu isimli projemiz var. Arkadaşlarımız Osman abiyi yarınki set yerini söylemek için aradığında telefona oğlu çıktı ve acı haberi verdi. Biz de şoktayız. Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik, çok üzgünüm” dedi.

‘Onun için oynayacağız’
Gidişoğlu’yla bir gün önce aynı sahneyi paylaşan “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” tiyatro oyunundaki rol arkadaşı Hasibe Eren ise twitter sayfasına “Dün gece bizimle sahnedeydi. Bu gece onun için oynayacağız. Mekanın cennet olsun Osman abi” yazdı.

1 Ocak 1945 Manisa doğumlu olan ve 1965 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına girerek oyunculuk kariyerine başlayan Gidişoğlu, “Ana Kuzusu”, “Ayrılsak da Beraberiz”, “Yılan Hikayesi”, “Abuzer Kadayıf”, “Hayat Bilgisi” “Avrupa Yakası” ve “Organize İşler” başta olmak üzere sayısız film ve dizilerde rol aldı. Muammer Karaca tiyatrosu ve daha birçok tiyatroda görev aldı. Tiyatroya ara verdiği dönemlerde seslendirme çalışmaları yaptı. ”McMillan ve Karısı” dizisinde “Komiser Enrigth” tiplemesi ile görüntüsüz sadece sesle ünlü olmuş birkaç sanatçıdan biridir. Kabataş Erkek Lisesi’nde diksiyon, fonotik ve mimik dersleri verdi. Ayrıca Gidişoğlu, seslendirme sanatçılığı da yapıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz