Merve Engin’den tek kişilik performans

0
1.767

merve enginHayatı boyunca soru sormayan bir kadının tek soruyla hayatı değişebilir mi? Merve Engin, bir kez daha tek kişilik bir performansla sahnede…

“Çocuklar okuldan döndüklerinde bir şey anlamasınlar diye soğanları önüme koydum. Bir yandan gözlerimin acısı, bir yandan kalbimin. Aslında sevgi çoktan bitmişti aramızda, acıyan kalbim değil ciğerlerimdi. Sırtım cayır cayır yanıyordu. Hiç tanıdık olmayan bir sancıydı bu. Röntgen çekseler vallahi görülürdü. Allah’ım bazen abartıyor olabilirim, bunlar yalan değil, sadece hissettiklerim gerçekten.”

Hayatı boyunca soru sormayan bir kadının tek soruyla hayatı değişebilir mi? Bu kadın kendisinden bile sakladığı düşünceleri nerede biriktirmiştir? Hayatı film şeridi gibi gözlerinin önünden aksa nasıl bir insan olduğunu düşünür? Ölümü mü seçer yoksa yaşamayı mı?

Daha önce “Kıyıya Oturmanın Böylesi”, “Kaplumbağalar Şişmanlamaz Çünkü Kabukları Vardır”, “Sinekler Sevişirken” adlı tek kişilik oyunlarını sergileyen Merve Engin, tek kişilik bir performansla daha seyircinin karşısına çıkıyor.

‘İntihar mı Cinayet mi?’ Evrim Yağbasan’ın “Kötü Hatıra Fotoğrafçısı 24 Saat Açık” kitabındaki aynı adlı öyküsünden oyunlaştırıldı, zevkle çalışıldı.

8 mart Cuma 20:30 Maya Cüneyt Türel sahnesi
13 mart Çarşamba 20:30 Oyun Atölyesi
17 mart Pazar 18:00 Maya Cüneyt Türel sahnesi
19 mart Salı Caddebostan Kültür Merkezi
23 mart Cumartesi 20:30 Sahne Hal
25 mart Pazartesi 20:30 İzmit / Süleyman Demirel Kültür Merkezi

Yazan-Yöneten: Evrim Yağbasan
Oynayan: Merve Engin
Sahne ve Kostüm Tasarımı: Bahar Uyandıran
Asistan: Enis Alper Yapıcı
tek perde / 55 dak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz