Kayıp Ruhlar Kıraathanesi Antalya’da

0
1.621

İstanbul Temaşa Tiyatrosu’nun Yeni Oyunu ”Kayıp Ruhlar Kıraathanesi” Ramazan Ayında Antalyanın Manavgat İlçesindeki Prömiyeri ile Sahnelere Taşınıyor… Erkan Gündüz’ün Kaleme aldığı Abdullah Kaan Başkıran’ın Yönettiği ve aynı zamanda oynadığı oyunun konusu Ellili yaşlarının ortalarına gelen ve işlettiği kahve ile yaşamını devam ettirmeye çalışan Kahveci Mustafa’nın hayatını anlatıyor…

Mustafa, yaşamı boyunca hep kazanan tarafta olmak için mücadele etmiştir. Ve bu uğurda bütün yolları denemiştir. Fakat sonunda kendisini bir kahve köşesinde bulmuştur. Mustafa için böyle bir durumu hazmetmek kolay değildir.

Bir günün sabahında bir müşteri kahveden içeri girer. Bu sıradışı müşteri, Kahveci’yi yakından tanıyordur. Ve onun hayatı hakkında derin bilgileri vardır. Esrarengiz müşteri, Kahveci’ye ikinci bir şans daha vermek için ona elini uzatır.

Kahveci, hangisinin doğru olduğunu cevaplamaya çalışır. Geçmiş hayatı mı yoksa şimdiki mi? Zamanında zarar verdiği insanlara yine zarar verebilecek midir? İşlediği onca günahı tekrar edecekmidir? Ailesini yok sayıp, ona uzanan bu eli tutabilecek midir?

Oyun, Kahveci Mustafa’nın üzerinden bazı sorulara cevap arıyor.

Neyi, neden yapıyoruz?

Neye, neden inanıyoruz?

Kaybetmek, gerçekten kaybetmek mi yoksa kazanmak mı?

Oyun, ,inanç, sevgi, aile bağlılığı gibi insanı insan yapan kavramlara ışık tutarak, bu kavramların üstünde ne kadar bilgi sahibi olduğumuzu düşünmemizi istiyor.

Kendinizle yüzleşecek cesaretiniz var mı?

Oyun Ramazan Ayı İçersinde Antalya’nın Manavgat İlçesinde Seyircisi İle Buluştuktan Sonra Alanya ve Nevşehirde Gösterime Girecek…

Oyun Adı : KAYIP RUHLAR KIRAATHANESİ
Eser : ERKAN GÜNDÜZ
Yönetmen : ABDULLAH KAAN BAŞKIRAN
Dramaturg : HAKAN TERME
Oynayanlar : ERKAN FIRAT, ABDULLAH KAAN BAŞKIRAN
Kostüm Tasarım : DOĞUKAN YURDABAKAN
Dekor Tasarım : A.KAAN BAŞKIRAN
Işık Tasarım : ERKAN GÜNDÜZ
Müzik : ERDOĞAN AKIN
Ses-ışık : ONUR AKÇİÇEK
Sahne Amiri : ERKAN GÜNDÜZ

Turne ve Organizasyon İçin 0212 514 01 40 – 0532 743 06 64
www.istanbultemasa.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz