Ekip tiyatrosu 3 yeni oyunu seyirciyle buluşturuyor

0
834

Ekip Tiyatrosu, çok iyi eleştiriler alan ‘Parti’ ve ‘Largo Desolato’ ile beraber yeni oyunu ‘Kara Sohbet’i de Mart ayında seyirciyle buluşturuyor.

ekip tiyatrosu oyunları

“Jérôme Angust, sırasını beklediği odada teklifsizce yanına yaklaşan Textor Texel’le konuşmaya hiç mi hiç niyetli değildir. Ne yazık ki karşısındaki yabancı, onun niyetini pek de önemser görünmemektedir. Angust’ün kendini bir müddet sonra içinde buluverdiği, başlangıçta fazlasıyla önemsiz ve zararsız görünen sohbet koyulaştıkça, rengi de değişir…”

Ekip’in yeni oyunu, ünlü Belçikalı yazar Amêlie Nothomb’un “Cosmétique de l’ennemi” adlı romanından uyarlanan “Kara Sohbet”, 3 Mart Pazar 18.00’de ve 14 Mart Perşembe 20.30’da Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde, 22 Mart Cuma 20.30’da ise Kartal Sanat Tiyatrosu’nda izlenebilir.

Çeviren: Seda Güney
Uyarlayan ve Yöneten: Ayça Seymen Şimşek
Reji Asistanı: Ceyda Yücesan
Dekor, Kostüm, Işık, Makyaj: EKİP
Afiş ve Broşür: Gizem Hız
Stüdyo Fotoğrafları: Burak Bulut Yıldırım
Sahne Fotoğrafları: Onat Esenman
Oynayanlar: Murat Engiz, Ender Sakallı, Ceyda Yücesan, Özlem Ulukan, Erdi Eroğlu, Can Esendal.

HER SALI PARTİ VAR
“21 Haziran’da ne olmuştu?”

Cevabı 5, 12, 19 ve 26 Mart SALI, saat 20.00’de, SahneHâl’deki PARTİ’de!

“Metehan, Hakan, İsmail, Müge, Pınar ve Sezin, 15 seneye yakın dostlukları üniversite yıllarına dayanan 6 eski arkadaştır… Sıkı dostlukları mezuniyetlerinin ardından sekteye uğramış, sonraki yıllar içinde görüşememiş olan bu eski dostlar, Metehan’ın kısa süre sonra evleneceği nişanlısı Zeyno tarafından organize edilen sürpriz bir bekârlığa veda partisinde yıllar sonra ilk kez bir araya gelirler…”

HER ÇARŞAMBA LARGO DESOLATO
Sahne serüveninde sona yaklaşan, 22nd SETKÁNÍ/ENCOUNTER The Marta Award / Festival Director Award ve XII. Direklerarası Seyirci Ödülleri / Canlandırmada Bütünlük (Ensemble) Ödülü sahibi “Largo Desolato” her Çarşamba sahnede!

“Leopold Kopriva, yazdığı bir yazıyla, faili meçhul olarak kalması istenen bir davayı aydınlatmıştır. Şimdi bu yüzden, kim ya da ne oldukları tam olarak anlaşılamayan ‘birileri’ tarafından, ne ya da nerede olduğu bilinmeyen ‘bir yer’e götürülmekle tehdit edilmektedir. Bunun gerçekleşmemesi için yapması istenense, söz konusu yazıyı yazanın kendisi olduğunu inkâr etmesidir. Böylelikle dava yeniden faili meçhul kalacaktır…”

6, 13, 20 ve 27 Mart ÇARŞAMBA, saat 20.00’de, SahneHâl’de!…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz