Atatürk üniversitesi Tiyatro Günleri’ne damgasını vurdu

0
1.991
bilkent tiyatro günleri

Bilkent Üniversitesi‘nin Ankara’da düzenlemiş olduğu “Tiyatro Günleri” adlı tiyatro festivaline biri yurt dışından olmak üzere toplam 12 üniversite katıldı. Atatürk Üniversitesi sahnelediği oyunlar ile en dikkat çeken üniversitelerden biri oldu.

bilkent tiyatro günleri

Bilkent Üniversitesi’nin Ankara’da düzenlemiş olduğu “Tiyatro Günleri” adlı tiyatro festivali tamamlandı. Biri yurt dışından olmak üzere toplam 12 üniversitenin katılığı tiyatro festivalinde 19 farklı oyun sahne alırken, festivale Atatürk Üniversitesi’nden katılan tiyatro ekibi 3 farklı oyun ile sanat severlerin büyük beğenisini topladı.

ÜÇ FARKLI OYUN İLE KATILDILAR

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Bünyamin Aydemir tarafından gerçekleştirilen “Metinden Sahneye Temrinler” adlı proje kapsamındaki 3 tiyatro oyununun “Ada”, “Uçurtmanın Kuyruğu” ve “Hayvanat Bahçesi Öyküsü” adlı oyunlar olduğu kaydedilirken, her üç oyunun da gerek seyirciler, gerekse tiyatrocular tarafından beğeniyle karşılandığı öğrenildi.

ÜNİVERSİTEYİ TEMSİL ETTİLER

Konu ile ilgili görüşlerini aktaran her üç oyunun da yönetmeni olan Yard.Doç.Dr. Aydemir, ekip olarak ciddi bir başarı gösterdikleri “Bilkent Tiyatro Günleri” adlı etkinliğin, hem öğrencilerinin özgüven kazanmalarına yol açtığını, hem de Atatürk Üniversitesinin başarılı bir tanıtımına hizmet ettiğini söyledi.

EN SEÇKİN ÜNİVERSİTELER ORADAYDI

Sözü edilen tiyatro festivaline Atatürk Üniversitesi’nin yanı sıra Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Anadolu Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ile Letonya’dan da bir üniversitenin katıldığını belirten Aydemir, bu denli seçkin bir tiyatro festivalinde Atatürk Üniversitesi’nin dikkat çeken bir performans ile takdirleri üzerinde topladığını ifade etti.

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

Sahnelenen oyunlar arasında kendi ekibinin oldukça başarılı bulunduğunu dile getiren Aydemir, 4 ay boyunca yoğun bir şekilde yaptıkları çalışmaların meyvelerini hem Erzurum’da, hem de Ankara’da gördüklerini belirterek, “Bize bu imkanları sunan üniversite yönetimine özellikle teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz