Mizah Sıralamasında Sondan Üçüncüyüz

0
1.133

Sosyal ağ sitelerinden birisi olan badoo.com da yapılan bir ankete göre Türkiye olarak mizah anlayışı açısından kötü bir sıradayız. Ankete katılan 30 bin kişiye “Espri anlayışı düşük ülkeler” hangisi diye soruldu ve Türkiye ankete göre sondan üçüncü sırada yer aldı.

Almanya, bir sosyal ağ sitesince yapılan uluslararası ankette, ‘dünyanın espri anlayışı en zayıf ülkesi’ ilan edildi. 15 ülkeden 30 bin kişinin katılımıyla yapılan ankette Türkiye de mizah anlayışı en kötü ülkeler sıralamasında üçüncü…

Sosyal ağ sitesi Badoo.com’un yaptığı ankette, katılımcılardan ülkeleri espri duygusu konusunda sıralamaları istendi. Anket her ülke hakkındaki klişeleri doğrular nitelikte. Zira çoğunluk, Almanların mizahtansa rasyonelliğe odaklandığı kanısında. Sıralamada Almanya’yı Rusya ve Türkiye takip ediyor. İngiltere de dördüncü sıraya yerleşerek, insanların kafasındaki ‘soğuk’ imajını doğruluyor.

Badoo.com’un sözcülerinden İngiliz Lloyd Price, “Dünya Kupası’nda mizah unsuru da olsaydı Almanlara karşı şansımız olabilirdi” diyor.

İlk üç sonrası katılımcıların ‘mizahta kötü’ ilan ettiği diğer ülkeler sırasıyla şöyle: Amerika, Fransa, Polonya, Belçika, Hollanda, Kanada.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz