Harakiri Dergisi Son Sayısını Çıkartıyor

0
1.130

4 Mayısta ki yazımızda Aylık mizah dergisi Harakiri yayın hayatına başladı diye duyurmuştuk. Maalesef ki Harakiri dergisi Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafından kesilen cezayı ödeme gücünün olmadığını beyan ederek derginin 2. sayısından sonra yayın hayatına son verme kararı aldı. Bu haber karşısında Harakiri dergisi hayranları büyük bir şok ve üzüntü içerisine girdiler.

Dünyaca ünlü çizer Kutlukhan Perker’in projesi olan Harakiri dergisi, “insanları evlilik dışı ilişkiye özendiriyor” ve “Türk halkını tembellik ve maceraperestliğe itiyor” gerekçesiyle Muzir Neşriyat Kurulu’ndan 150 bin TL ceza aldı.
Derginin siyah poşete konulması, reklam yapamaması gibi yaptırımların yanı sıra 150 bin TL para cezasına çarptırılması ‘Harakiri’yi zorladı. Ekip ikinci sayının ardından dergiyi kapatma kararı aldı.

TEMBEL VE MACERAPERESTE 150 BİN LİRA CEZA VAR

Hürriyet yazarı Kanat Atkaya bugünkü köşesini Harakiri’ye kesilen cezaya ayrıdı. İşte Atkaya’nın yazısından bir kesit…

AAAH ah, hem tembel hem maceraperest olmak ne büyük suçtur bilemezsin sevgili okur.
Gürbüz ve toraman “İleri Demokrasi”mizin güzide kurumlarından biri olan Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu’nun ceza yağdırdığı Harakiri dergisi iki sayının ardından kapanmak zorunda kaldı.
Harakiri kendisini şöyle tanımlıyordu ilk sayısının kapağında:
“44 pûr-i pak renkli sahife!
Ve içeride hal-i hazırdaki isim ve mahlaslara ilaveten daha nice mürekkep erbabı ve muharrirlerin iştiraki ile defter idilüp dürülmüş aylık neş’e ve cambazlıklar mecmuası…”

Kanat Akkaya’nın Yazısının Tamamını Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz