Cem Yılmaz Arabalar 2 Filmi İçin Seslendirme Yapacak

0
1.554

19 Ağustos’ta gösterime girecek olan Disney Pixar’dan ‘Arabalar 2’ (Cars 2) filminde ünlü komedyen Cem Yılmaz, usta yarış arabası Francesco Bernoulli isimli karaktere sesiyle hayat veriyor.

23.06.2011: Disney Pixar’ın animasyon harikası, Altın Küre ödüllü ‘Arabalar’ filminin macera ve yarış tutkunu sevimli arabaları 19 Ağustos’ta geri dönüyor. Ünlü komedyen Cem Yılmaz, serinin devam filmi olan ‘Arabalar 2’ için filmin yıldızı Şimşek Mc Queen’in bir numaralı rakibi olan Avrupa’nın en ünlü yarış otomobili İtalyan Francesco Bernoulli’yi seslendirmek üzere stüdyoya girdi.

Cem Yılmaz seslendirme deneyimi ile ilgili “Özgüveni yüksek ve en büyük hayranının kendisi olduğu bir İtalyan Formula şampiyonu yarış arabasını seslendirmek oldukça eğlenceli bir süreçti. Vizyon tarihini dört gözle bekliyorum.” dedi.

The Walt Disney Company Türkiye, Yunanistan & Kıbrıs Genel Müdürü Sinan Ceylan ise konuyla ilgili “’Arabalar’, Disney Pixar’ın en sevilen animasyon filmlerinden biri oldu. Filmin büyük merakla beklenen ve Türkiye’de 19 Ağustos’ta gösterime girecek olan devamı ‘Arabalar 2’’de yıldız İtalyan yarış arabası ‘Francesco Bernoulli’nin Türkçe seslendirmesinde Cem Yılmaz’la beraber çalıştığımız için büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

19 Ağustos’ta 3 boyutlu olarak sinemalarda!!!

‘Arabalar 2’’de, dünyanın en hızlı arabasını belirleyecek olan ilk Dünya Grand Prix’inde yarışmak üzere yola çıkan yıldız yarış arabası Şimşek Mc Queen ve çekici Mater dostluklarını heyecan verici yerlere götürüyorlar. Şimşek McQueen’in aksiyon dolu bu serüveni ülkemizde 19 Ağustos 2011’de Digital 3D™ ve IMAX® 3D seçenekleriyle vizyona girecek.

Cem Yılmaz’ın seslendirdiği Francesco Bernoulli

Francesco Bernoulli, İtalya’daki ünlü Monza yarış pistinin gölgesinde büyümüştür. O ve arkadaşları gizlice piste sızmış ve Alta Velocita virajında yarışmışlardır. Amatör pistte derhal kazanır ve kısa sürede uluslararası bir Formula şampiyonu olur. Kadınlar Francesco’nun lastiklerine bayılır, gençler onun kazanma ruhunu örnek alır, rakipleri ise hızını kıskanırlar. Francesco’nun en büyük hayranının kendisi olduğu yarış numarasından belli olur. Avrupa’nın en ünlü yarış otomobili olan bir numaralı Francesco, Dünya Grand Pri’sinin de en büyük favorisi olduğundan Şimşek McQueen’in birinci rakibidir.

Arabalar 2

Yıldız yarışçı Şimşek McQueen ve çekici Mater Arabalar 2’de dünyanın en hızlı arabasını belirlemek için düzenlenen ilk Dünya Grand Pri’inde yarışmak için denizaşırı ülkelere gidince dostluklarını da heyecan verici yeni yerlere götürüyorlar. Fakat şampiyonluğa giden yol Mater’in entrikalı bir maceraya girişmesiyle birlikte çukurlarla, dolambaçlarla ve şamatalı sürprizlerle dolar. Mater kendisini iki arada bir derede bulur: Ya Şimşek McQueen’e bu büyük yarışta yardım edecektir ya da usta İngiliz casusu Finn McRoket ve stajyer ajan Holley Shifwell’in yürüttüğü çok gizli görevde yer alacaktır. Mater’in aksiyon dolu macerası onu Japonya ve Avrupa sokaklarında tehlikeli bir kovalamacaya sürükler. Peşinde dostları vardır ve bütün dünya izlemektedir. Bu tempolu eğlencede renkli yeni otomobiller, acımasız kötüler ve uluslararası bir yarış rekabeti var.

John lasseter 2006 Altın Küre ödüllü Arabalar’dan sonra serinin ikinci filmi için yine direksiyon başında. Arabalar 2’nin yardımcı yönetmeni ise Oscar® ödüllü Ratatuy filminin yapımcısı olan Brad Lewis. Yapımcılığı görsel efekt sektörünün deneyimli ismi Denise Ream (Yukarı Bak filminin yapımcısı, Yıldız Savaşları III, Sith’in İntikamı filminin görsel efekt yapımcısı) üstleniyor. Film 19 Ağustos 2011’de, Disney Digital 3D ve IMAX 3D seçenekleriyle gösterime giriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz