Audrey Tautou Sinemaya Veda Ediyor

0
1.429

‘Amelie’ ile ünlenen fransız aktris Audrey Tautou sinemaya veda etmeye hazırlanıyor. Aktris, ‘‘Ben böyle bir gücü hiçbir zaman istemedim ki, özgür olmayı yeğlerim’’ diye konuştu.

Sinema tarihinin unutulmaz karakterlerinden Amelie ile ünlenen 32 yaşındaki aktris Audrey Tautou, hayatının hiçbir döneminde kariyerine bağlı olarak yaşamayı tercih etmediğini vurguladı. Fransız yıldız artık denizci olmak, çizim yapmak, yeni şeyler öğrenmek istediğini ve bütün bunlar için daha çok boş zamana ihtiyaç duyduğundan sinemayı bıraktığını açıkladı.

‘’Dev bütçeli filmlerde yer almaktan yoruldum’’ diyen yıldız özgür olmayı tercih ettiğini söyledi: ‘’Üstüme büyük dalgaların geldiğini görünce sörf tahtasını alıp sahile geri kaçan bir yapım var. Ben daha özgür olmayı tercih ederim’’

Okuldan mezun olduğu ilk gün başarılı bir oyuncu olmak için kendine 1 yıl verdiğini anlatan oyuncu, ‘Venus Beauty’ filmiyle bu başarıyı yakaladığını, ancak yönetmenlerin kendisine rol önermesine hala çok şaşırdığını söyledi.

‘’Bende ne buluyorlar anlamıyorum. Eski filmlerimi izlediğim zaman sürekli ne kadar kötü oyandığımdan hayıflanıyorum. Önümüzdeki on yılı da oynadığım filmleri seyredip ne kadar kötü bir oyuncu olduğumdan hayıflanarak geçirmek istiyorum’’

‘BEAUTIFUL LIES’ SON FİLMİ OLACAK
Yeni filmi ‘Beautiful Lies’ ile izleyicisiyle buluşacak olan oyuncu bu filmin ardından sinemaya veda edecek.

Fransa’ya ya da sinemaya ilgisi olanların yakından takip ettiği yıldız oyuncu, Amelie karakteri ile uluslararası alanda büyük bir başarıya imza atmıştı. Film 105 milyon sterlinlik bir gelirle yapımcısına en çok kazandıran filmler arasındaki yerini almıştı. Tautou bu filmden sonra Hollywood’a da transfer olmuş tüm dünyada tanınmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz