Tiyatro Tatavla 1 Ekim’de perdelerini açıyor

tiyatro tatavla
Paylaş
 

Yönetmenliğini Tolga Yeter’in üstlendiği, Eraslan Sağlam’ın rol aldığı “Aktör Kean” Ekim ayı boyunca her Salı akşamı Gönül Ülkü- Gazanfer Özcan Sahnesi’nde, her Perşembe ise Kadıköy Emek Sahnesi’nde sergilenecek.

tiyatro tatavla

Ödüllü oyuncu ve radyo programcısı Eraslan Sağlam’ın kurduğu Tiyatro Tatavla ilk oyunu için perdelerini 1 Ekim’de Tiyatro Karnaval Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi’nde açıyor!

Yönetmenliğini Tolga Yeter’in üstlendiği, Eraslan Sağlam’ın rol aldığı “Aktör Kean” Ekim ayı boyunca her Salı akşamı Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi’nde, her Perşembe ise Kadıköy Emek Sahnesi’nde sergilenecek.

Raymund FitzSimons’ın ünlü oyunu “Aktör Kean” ile perdelerini açmaya hazırlanan Tiyatro Tatavla’nın sahneye koyacağı bu ilk oyunun yönetmenliğini oyuncu, yönetmen ve seslendirme sanatçısı Tolga Yeter üstleniyor. Ödüllü çevirmen Sevgi Sanlı’nın Türkçeleştirdiği tek kişilik oyunda; daha önce Cihan Ünal’ın canlandırdığı Edmund Kean’i, 2007 Sadri Alışık Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü sahibi Eraslan Sağlam oynuyor.

“Aktör Kean” İngiliz sahnesinin hükümdarı haline gelen, taşkınlıkları İngiltere’de olduğu kadar Amerika’da da dillere destan olan, büyük romantik oyuncuların birincisi, Shakespeare’in eşsiz yorumcusu Edmund Kean’in yaşamını anlatıyor.

Adres

Tiyatro Karnaval Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. No:20 Efehan, Mecidiyeköy

Emek Sahnesi Sahne Sanatları ve Sanat Akademisi Uzunçayır Cad. Doğançay İş Hanı No: 29/1 Hasanpaşa-Kadıköy

Bu yazı post_views_covtv kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 306 7 Temmuz 2018
brazzers porno elektrik faturası ödeme