Sadri Alışık Konservatuarı Eğitime Başlıyor

sadri alışık kültür merkezi
Paylaş
 

Sanata ve kültüre desteğinde 6. yılını geride bırakan Sadri Alışık Kültür Merkezi, Eylül ayında Konservatuar eğitimini hizmete açıyor.

Çolpan İlhan ve Kerem Alışık, “6. Yılımızda Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde konservatuar eğitimine başlayacak olmak bizi gururlandırıyor. En az lise mezunu olması gereken adaylar 2 aşamalı bir sınavdan geçecek. Ayrıca bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler %50 ve %100 burs kazanma hakkına sahip olacak. Bu konuda genç, yetenekli ve azimli gençlere desteğimiz her zaman ki gibi tam olacak” dedi.

Sadri Alışık Konservatuvarı’nın, ilk 2 senesinde hafta içi her gün sabahtan akşama kadar sahne tatbikatı derslerinin yanı sıra şan, dans, ses tekniği, dramaturji ve tiyatro tarihi ilk olarak sayılabilecek dersler. Bu yoğun programda en dikkat çekici şey ise, öğrencilerin her gün en az 4 saat oyunculuk hocalarıyla çalışıyor olmaları!

İki yıllık yoğun eğitim döneminin ardından Sadri Alışık Konservatuvar öğrencilerini 3. sınıfında yarı profesyonel bir hayat bekliyor. Bu 1 yıl boyunca öğrenciler, deneyimli hocalarla okul oyunları çalışıp, seyirciyle buluşacak.

Staj yılının ardından sanatçı adaylarının Sadri Alışık Tiyatrosu’nda, diğer tiyatrolarda, televizyon ve sinema yapımlarında tam donanımlı, kendine güvenli bir oyuncu olarak profesyonel dünyaya adım atması hedefleniyor.

Sadri Alışık Konservatuarına girebilmek için yapılacak öğrenci seçmeleri 17 ve 18 Eylül’de yapılacak.

Bu yazı post_views_coxhs kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Melahat dedi ki:

    Neden lise muzunu ilk okulmezunlari olmuyo onlarada bi sans tanisaniz bu duruma cok uzuluyorum cok istiyorum ama bu soruna bi care bulunsa :((

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 461 7 Temmuz 2018
maltepe escort