Oyun Karıştı prömiyerini yaptı

Paylaş
 

Yönetmenliğini Türk Tiyatrosu’nun duayenlerinden Haldun Dormen ve Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu M. Çağlar İşgören’in üstlendiği Ken Ludwig’in yazdığı “Oyun Karıştı” adlı komedi oyunun prömiyeri 22 Haziran Cumartesi günü Sahne Tozu Tiyatrosu’nda yapıldı.

Sahnetozu "Oyun Karıştı"

Oyunun sonunda seyirci büyük bir coşkuyla oyuncuları ayakta alkışladı. Haldun Dormen ile 5. oyununu yöneten M. Çağlar İşgören oyunun sezon kapanana kadar oynanacağını ve yeni sezonda oynanmaya devam edeceğini söyledi.

Oyunun konusu hakkında;

Görkemli tiyatro geçmişleri sonrasında yıldızları sönen, küçük kasabalarda matine-suare oyunlar oynayarak geçimlerini sağlayan karı-koca Charlotte (Demet Küçüktürk) ve George Hay’in (Çağrı Turnalı) çevresinde gelişiyor. Oyunculardan Suzan (Hande Ülgentay), George’dan hamile kalacak, karısı George’u Avukatı Richerd Maynard (Yunus Aydın) ile terk edecek, çiftin kızları Rozalinda (Gamze Aksoy) bir yerel televizyon kanalında hava durumu sunucusu nişanlısı Howard (Mevlüt Birlik) ile annesini ve babası George’u görmeye gelecek, Rozalinda’ya âşık tiyatronun müdürü Paul (Hüseyin Çur), hem karışıklıkları toparlamaya, hem de Rozalinda’yı geri kazanmaya çalışacak, kulakları ağır işiten kayın valide Ethel (Gülder Pınar) karışan ortamı bilmeden daha bir karıştıracak, ortaya bir de (özgün metinde olmayan, Haldun Dormen tarafından sonradan metne eklenen) kendisine Brütüs rolü önerildiğini iddia eden bir oyuncunun (Arif Yıldırım) da çıkmasıyla karışıklığın dozu artacak.

Bu yazı post_views_coxac kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 471 7 Temmuz 2018
maltepe escort