ODTÜ’de tiyatro

ODTÜ TiyatroAnkara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, Necip Fazıl Kısakürek’in unutulmaz eseri “Bir Adam Yaratmak” adlı oyunu ODTÜ’de Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda bini aşkın öğrencinin karşısında sergiledi.

Yaklaşık 3 saat boyunca ve 3 perde süren oyun, ODTÜ’lü öğrencilerden yoğun bir ilgi gördü.

Oyunun baş aktörü başarılı ve tanınan yazar Hüsrev’i canlandıran Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler, “Oyunu 16 yıldır Ankara’da sergiliyoruz ama inanın buradaki seyirci potansiyelinin verdiği reaksiyonu hiçbir yerde görmedik” dedi.

“Okul ODTÜ müydü?” diye soran Mehmet Tahir İkiler, sözlerine , “Ortadoğu ve Balkanlar’ın en güzel seyircisisiniz” sözleriyle devam edince, öğrenciler İkiler’i coşkuyla alkışladı.

Büyük ilgi gören oyunun ODTÜ’ye gelmesini sağlayan ODTÜ Kitap Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi öğrenciler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Adam Yaratmak” oyununu Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde topluca izledikleri andan itibaren okula getirme planları kurduklarını belirttiler.

Kitap Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Gülnihal Sunay, “Arkadaşlarımızdan da çok fazla talep vardı. Bu gördüğünüz Kongre Merkezi’nin en büyük salonu Kemal Kurdaş Salonu’dur. Gördük ki hınca hınç doldu ve bazı arkadaşlarımız geri dönmek zorunda kaldı. 800 kişilik salonda bini aşkın seyirci var. Muhteşem bir gece yaşadık” diye duygularını anlattı.

BİR DUYGU SELİ YAŞADIM

ODTÜ Siyasal Bilgiler ve kamu Yönetimi Öğrencisi Ece Tural, “Oyuncular çok başarılı. Başrol oyuncusunun delirme sahneleri herhalde hayatımda izlediğim en güzel delirme sahneleriydi. Gözlerim doldu, bir duygu seli yaşadım” dedi.

Etkinliği düzenleyen ODTÜ Kitap Topluluğu, oyun sonunda, Necip Fazıl Kısakürek’in eserini başarıyla sahneleyen Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları adına başrol oyuncusu Mehmet Tahir İkiler’e teşekkür plaketi ve çiçek verdi.

Oyun sonrası dekorlar toplanırken bile sahneden ayrılmayan öğrencilerle hatıra fotoğrafları çektiren İkiler, bazı öğrencilere de Necip Fazıl’ın kitaplarından hediye etti.

Bu yazı post_views_cowal kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 306 7 Temmuz 2018
brazzers porno elektrik faturası ödeme