Levent Kırcadan “Azınlık” tiyatro oyunu

levent kırca azınlık tiyatro oyunu
Paylaş
 

Usta oyuncu Levent Kırca,Selim Gül’ün yazdığı tiyatro oyununda, geçmişten günümüze yaşanan siyasi olayları esprili bir dille ve taşlamalarla sergiledi.

levent kırca azınlık tiyatro oyunu

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Teşkilatı’nın katkılarıyla ünlü tiyatro oyuncusu Levent Kırca, ‘Azınlık’ isimli oyununu Bodrumlular için sahneledi. Oyuncu siyasi komedi türündeki oyunuyla izleyenleri kahkahaya boğdu. Levent Kırca, Selim Gül’ün yazdığı ‘Azınlık’ isimli tiyatro oyunuyla Bodrum’da sahne aldı. CHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nın katkılarıyla sahneye çıkan Kırca’ya, Bülent Demir ve Zafer Sabuncu görsel anlatımlarıyla eşlik etti. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde sahnelenen ve büyük ilgi gören oyunu aralarında Bodrum Belediye Başkanı Vekili Dursun Göktepe (CHP), CHP İlçe Başkanı Okan Özsu Bafa Belediye Başkanı Zühra Dönmez (CHP) de izledi. Kırca, 21 yıl boyunca televizyon ekranlarında yayınlanan ‘Olacak O Kadar’ isimli programının, iktidar tarafından yayından kaldırılması, gazetecilerin baskılarla görevlerine son verilmesini işledi. Kırca, oyun süresince Mustafa Kemal Atatürk’e, Cumhuriyet’e bağlılığını dile getirerek, engel olanların karşısında duracaklarını vurguladı.

Oyununda Silivri Cezaevi’nde yatan gazetecilere de değinen Kırca duygulu anlar yaşattı. Kırca, “Her fırsatta Silivri’ye gidiyorum. Sık sık duruşmalara katılıyorum. Mahkeme salonlarında arkadaşlarımı görüyorum ve onlara moral vermeye çalışıyorum. Ben sizlerin karşısında onların dili oldum, haklılar haksızlıklarını anlatana, oradan çıkana kadar da yanlarında olacağım” dedi.

KIRCA’DAN SAHNEDE VASİYET

Kırca, devlet sanatçısı olduğunu hatırlatıp öldükten sonra devlet töreni yapılmamasını vasiyet ettiğini belirterek, “Cumhuriyet’e, Atatürk’ün bizlere armağan ettiği ilkelere sahip çıkın yeter. İktidar partisinden de cenaze törenime kimse gelmesin. Bunu da vasiyetime eklemeli mi eklememeli mi bilemedim” dedi. Levent Kırca oyununun sonunda izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Başkan Vekili Göktepe, CHP Kadın Kolları üyeleri ile birlikte Kırca’ya çiçek ve seramik değirmen hediye etti.

Bu yazı post_views_cowhq kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 462 7 Temmuz 2018
maltepe escort