Karadeniz Şenleniyor

Paylaş
 

12. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali 2 Mayıs 2011 Tarihinde Başlıyor

2 – 15 Mayıs 2011 Tarihleri arasında Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun evsahipliğinde gerçekleştirilecek olan 12. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali’nde:
Trabzon Devlet Tiyatrosu “III. RİCHARD”; İstanbul Devlet Tiyatrosu “PROFESYONEL”, “VAHŞET TANRISI”; Van Devlet Tiyatrosu “ÇIPLAK KRAL” (Çocuk Oyunu); Ünver Oral “KARAGÖZ GÖSTERİSİ”; İspanya “ANDRE &DORİN”; Hollanda “ÇİZGİDEKİ SİHİR” ve “DANS ATÖLYESİ”; Çin “BEYAZ YILAN”; Endonezya “BHİSHMA’NIN DİRENİŞİ”; Amerika Birleşik Devletleri “SPOLİN ATÖLYESİ”; Macaristan “DON PERLİMPLİN” ve “BELİSA’NIN BAHÇEDE SEVİŞMESİ”; Rusya “ORMAN CİNİ”; Norveç “KUTUP SESLERİ”; Romanya “SOĞUK ÇOCUK”; Polonya “JEPPE”; Ekvador “HOŞÇA KAL SANTİAGO” adlı oyunları temsil edecek.

Festivalin gerçekleştirilmesinde öncelikli hedefler; 25 Haziran 1992 günü İstanbul’da imzalanan Karadeniz çevresindeki ülkelerin ekonomik işbirliği projesine katkı sağlamak, bu bağlamda Türkiye’nin, Karadeniz’in Trabzon kentinin gerek kültürel gerekse ekonomik alanda tanıtılmasına katkı sağlamak olmuştur. Devlet Tiyatroları, kültür ve sanat alanında öncü kurum olarak üzerinde sorumluluk hissetmiş ve bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için her yıl öncekine oranla daha da gelişen bir festival çalışmasına girmiştir. Bu süreçte Kültür Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Trabzon Valiliği, Trabzon Belediyesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Ticaret Borsası, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sponsor Firmalar, Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü çalışanları hep birlikte hareket etmiş ve ortak bir çalışma zemini oluşturulmuştur. 2006 Yılında festivalimiz sınırlarını genişleterek adını KARADENİZ TİYATRO FESTİVALİ yapmış ve Karadeniz’e kıyısı bulunmayan ülkelerde davet edilmeye başlanmıştır.

Bu yazı post_views_covtc kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 448 7 Temmuz 2018
maltepe escort