İBB Şehir Tiyatroları 2010-2011 Sezonunu Kapattı

Paylaş
 

İBB Şehir tiyatroları kısa bir süre önce 2010 – 2011 sezonlarını kapatmıştı. Bu kapanışı Malta köşkünde bir basın toplantısı ile duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2010-2011 sezonu kapanış basın toplantısını Malta Köşkü’nde gerçekleştirdi. İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Aliye Uzunatağan, İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Abdullah Kaplan, İBB Genç Tiyatro Sorumlusu Tolga Yeter, İBB Çocuk Tiyatrosu Sorumlusu Betül Kızılok Bavli ve ÇGSM Sorumlusu Emre Koyuncuoğlu’nun katıldığı toplantıda Ekim 2010 ile Mayıs 2011 tarihleri arasında İBB Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen oyunlar, düzenlenen festivaller, gerçekleştirilen projeler ve etkinlikler hakkında bilgi verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2010-2011 Sezonu’nda geçen sezonda sahnelenen oyunlarının yanı sıra birçok yeni oyunla perdelerini açtı.

2010-2011 Sezonu’nda 25’i yeni 54 oyun sahneleyen İBB Şehir Tiyatroları, ayrıca 27. Çocuk Şenliği, 27. Genç Günler, 2. Kısa Oyunlar Festivali ve Yaz Oyunları’nı düzenleyerek seyircisiyle buluşturdu.

“2010 Avrupa Kültür Başkenti” projeleri kapsamında iki yeni oyun sahneleyen İBB Şehir Tiyatroları, bir belgesel filme de imza attı. Geçtiğimiz yıldan bu yana çalışmalarını sürdüren Farklı Olanlar ve Farklı Gelişenlerle Tiyatro Projesi’nin “Biri Hiçbiri ya da Hepsi” adlı oyunu sahnelendi.

Çağdaş Gösteri Sanatları Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi (ÇGSM), İBB Şehir Tiyatroları bünyesinde kurularak atölye ve eğitim çalışmalarına başladı.

Yurtiçi ve yurtdışına düzenlediği turnelerle diğer şehirlerin ve ülkelerin seyircileri karşısına çıkan İBB Şehir Tiyatroları, 3’ü yurtdışı, 20’si yurtiçine olmak üzere 23 turne gerçekleştirdi.

İBB Şehir Tiyatroları geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da birçok ödülün sahibi oldu; 16 dalda 43 ödüle layık görüldü.

Bu yazı post_views_covon kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 461 7 Temmuz 2018
maltepe escort