Her yerde Tiyatro, her yer Tiyatro

adını temaşa koyduk tiyatro oyunu
Paylaş
 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Her Yerde Tiyatro, Her Yer Tiyatro’ projesi kapsamında, ‘Adını Temaşa Koyduk’ adlı oyunu yerleşim yerlerinde sahneliyor.

adını temaşa koyduk tiyatro oyunu

Bu yıl “Her Yerde Tiyatro, Her Yer Tiyatro” projesi kapsamında yaz turnesinin ilk turuna 13 Haziran Çarşamba günü İrfaniye’den başlayan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 29 Haziran Cuma günü Erdoğan’da sona erdi. Bursa’da çevre ilçe ve yerleşimlerde yaşayan ve tiyatroya gitme olanağı bulamayan vatandaşları tiyatroyla buluşturan Şehir Tiyatrosu, ‘Adını Temaşa Koyduk’ adlı geleneksel seyirlikle yaz turnesi ilk turunda 11 ayrı yerleşim noktasında 4 bin izleyiciye ulaştı. Projenin ikinci turu ise 24 Temmuz Salı günü başlayacak. Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun sadece ‘bir Ramazan eğlencesi’ olarak algılanmaması gerektiği fikriyle hazırlanan ‘Adını Temaşa Koyduk’ adlı oyun, Ramazan ayında da farklı çevre ilçe ve beldelerde izleyiciyle buluşacak.

Geleneksel metinlerden yola çıkılarak derlenen ve E. Ertan Akman tarafından sahnelenen oyunda E. Ertan Akman, Tayfun Özeren, Bülent Uçar, Günay Y. Güney, M. Eren Topçak, Fatih Ateş, Kazım Güçlü, Uğur Serener, Altuğ Görgü, Murat Liman, Nihal Türksever, Müge Açıkdüşünenler, İpek Zeylan ve Ebru Ergüç rol alıyor. Karagöz ve Hacivat ile Kavuklu, Pişekar, Zenneler, Tosun, İbiş, Hokkabaz, Leyla ile Mecnun’un da modern bir yorumla sunulduğu oyun, Bursalılara neşeli anlar yaşatacak. Kanto ve şarkılarla renklenen gösteri; Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun gölge oyunu, ortaoyunu, İbiş ve Tuluat oyunlarından sahnelerle, Yeşilçam filmlerine gönderme yapan bir ‘Leyla ile Mecnun’ uyarlamasıyla son buluyor.

Bu yazı post_views_covpj kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 267 7 Temmuz 2018
brazzers porno elektrik faturası ödeme