Gaziemir belediye tiyatrosu, tiyatro birliğinde

ada tiyatro oyunu
Paylaş
 

Gaziemir Belediye Tiyatrosu, Türkiye Tiyatrolar Birliği’ne (TTB) üye oldu. En son Dikili’de düzenlenen 6. Türkiye Tiyatro Buluşması’na katılıp “Ada” isimli oyunu başarıyla sahneleyen Gaziemir Belediye Tiyatrosu’nun TTB’ye yaptığı başvuru kabul edildi.

ada tiyatro oyunu

1997 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren belediye tiyatrosunun, TTB yaptığı başvurunun kabul edilmesi sevinç yarattı. Sevindirici gelişmeyle ilgili yapılan açıklamada, “Gaziemir Belediye Tiyatrosu olarak 18.07.2012 tarihiden itibaren daha kolektif ve daha örgütlü sanat mücadelesi yürütmek adına Türkiye Tiyatrolar Birliği’ne üye olduğumuzu Türkiye tiyatro camiasına ve kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi. 2007 yılında kurulan Türkiye Tiyatrolar Birliği, yerelden bölgeye, bölgeden ülke geneline örgütlenme anlayışı içinde, dayanışma ve paylaşımı hedefliyor. Birlik, Türkiye’deki tiyatro topluluklarının çatı örgütünü oluşturuyor” denildi.

Dikili Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen 6. Türkiye Tiyatro Buluşması’na katılan Turgay Tanülkü, Erhan Gökgücü, Haluk Işık, Mehmet Esatoğlu, Ragıp Yavuz ve TTB dönem sözcüsü Orçun Masatçı gibi tiyatronun ünlü simaları, atölye çalışmaları ve söyleşilerle genç tiyatroculara destek vermişti.

Bu yazı post_views_covvu kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Levent Kırca Biyografisi

28 Eylük 1948 yılında Samsun’da dünyaya gelen usta oyuncunun tam adı

0 1761 12 Ekim 2015
brazzers porno elektrik faturası ödeme