Gaziemir belediye tiyatrosu, tiyatro birliğinde

ada tiyatro oyunu
Paylaş
 

Gaziemir Belediye Tiyatrosu, Türkiye Tiyatrolar Birliği’ne (TTB) üye oldu. En son Dikili’de düzenlenen 6. Türkiye Tiyatro Buluşması’na katılıp “Ada” isimli oyunu başarıyla sahneleyen Gaziemir Belediye Tiyatrosu’nun TTB’ye yaptığı başvuru kabul edildi.

ada tiyatro oyunu

1997 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren belediye tiyatrosunun, TTB yaptığı başvurunun kabul edilmesi sevinç yarattı. Sevindirici gelişmeyle ilgili yapılan açıklamada, “Gaziemir Belediye Tiyatrosu olarak 18.07.2012 tarihiden itibaren daha kolektif ve daha örgütlü sanat mücadelesi yürütmek adına Türkiye Tiyatrolar Birliği’ne üye olduğumuzu Türkiye tiyatro camiasına ve kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi. 2007 yılında kurulan Türkiye Tiyatrolar Birliği, yerelden bölgeye, bölgeden ülke geneline örgütlenme anlayışı içinde, dayanışma ve paylaşımı hedefliyor. Birlik, Türkiye’deki tiyatro topluluklarının çatı örgütünü oluşturuyor” denildi.

Dikili Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen 6. Türkiye Tiyatro Buluşması’na katılan Turgay Tanülkü, Erhan Gökgücü, Haluk Işık, Mehmet Esatoğlu, Ragıp Yavuz ve TTB dönem sözcüsü Orçun Masatçı gibi tiyatronun ünlü simaları, atölye çalışmaları ve söyleşilerle genç tiyatroculara destek vermişti.

Bu yazı post_views_cowek kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 471 7 Temmuz 2018
maltepe escort