Devlet Tiyatroları Başrealizatör’ü Ali Göktaş Vefat Etti

Paylaş
 

Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü evinde 1 Mayıs 2011 tarihinde vefat eden Ali Göktaş için, 2 Mayıs 2011 Pazartesi günü saat: 11.00’de Küçük Tiyatro’da tören düzenlendi. Göktaş’ın naşı törenin ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda kılınan öğle namazını takiben Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildi.

Ali Göktaş: 1959 Sivas Divriği doğumlu. Meslek Lisesi’nin Ağaç İşleri ve Dekorasyon Bölümünü bitirdikten sonra 1977 yılında Devlet Tiyatrosu ailesine sahne marangozu olarak katıldı. MEB onaylı iki yıllık İç Mimari ve Dekorasyon kursundan mezun oldu. 1985 yılında Sahne Şef Makinisti, 1993 yılında Sahne Amiri, 1994 yılında ise Sahne ve Atölyelerden sorumlu Genel Teknik Şef görevine atandı.

1994 yılında Türk – Alman ortak yapımı olan tiyatro projesinde Devlet Tiyatroları tarafından 5 ay süreyle görevlendirildi. Almanya’nın bir çok tiyatro sahneleri ve atölyelerinde eğitim amaçlı olarak yer aldı.

Daha sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Devlet Tiyatroları’nda imalatı yapılan oyunların dekor realizasyonunu gerçekleştirdi. 2000 yılında Başrealizatör olarak görevlendirildi. Başrealizatör görevinin yanı sıra bazı oyunların dekor tasarımını yaptı.

Tasarımını üstlendiği oyunlardan bazıları: Kuvay-i Milliye, Düğün Ya da Davul, Matruşka, İki Kova Su, Hitit Güneşi, Kadın Oyunları, Tartuffe, Pusuda-Öc.

ali göktaş

Bu yazı post_views_cowot kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Yüksel KARAAĞAÇ dedi ki:

    ALLAH Rahmet etsin ve mekanı cennet olsun güzel insandı ve hep öylede hatırlanacak nur içinde yat ALİ Abim.

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 471 7 Temmuz 2018
maltepe escort