Büyükşehir’den Liselere Tiyatro Dersi

Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şehir Tiyatroları sanatçısı Zuhal Gencer Erkaya’ya büyük ilgi.

zuhal gencer erkaya

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın lise ve dengi okullarda akademik standartta tiyatro eğitiminin verilebilmesi için başlattığı seminer dizgisinin ilki Kocaeli Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Şehir Tiyatroları sanatçısı Zuhal Gencer Erkaya’nın yönettiği seminere öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

YENİ SEZON ÇALIŞMALARI DA KONUŞULDU

“Türkiye’de tiyatro sanatının yeri”, “Tiyatro ile mesleki anlamda ilgilenmek için izlenecek yol” ve “Tiyatro mesleğinin çalışma alanları” ana başlıklarının konu edildiği seminerde Anadolu Lisesi öğrencileri Şehir Tiyatroları’nın yeni sezon çalışmaları hakkında da detaylı bilgi aldı.

ÖĞRETMENLER DE EĞİTİMDEN YARARLANACAK

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde çalışmada öğrenciler dışında orta öğrenim kurumlarının tiyatro sorumlusu öğretmenlerine dönük “Oyun seçimi”, “Oyunculuk çalışmaları”, “Dramaturji”, “Sahneleme Teknikleri” ve “Süreç yönetimi” seminerleri de verilecek.

DERS SAATLERİ DIŞINDA VE ÜCRETSİZ

Özellikle katılımcıların derslerini aksatmaması için ders saatleri dışında programlanan ve Şehir Tiyatroları profesyonel sanatçıları tarafından verilen seminerler tamamen ücretsiz olacak. Halen öğrenim kurumlarından başvuruların alınmaya devam edildiği uygulama çerçevesinde ilk aşamada 10 okula ve 20 öğretmene seminer verilmesi öngörülüyor.

Bu yazı post_views_covpo kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Levent Kırca Biyografisi

28 Eylük 1948 yılında Samsun’da dünyaya gelen usta oyuncunun tam adı

0 1460 12 Ekim 2015
brazzers porno elektrik faturası ödeme