Boş tiyatro salonunu gezdirdiler

kuloğlu köyü ilköğretim öğrencileri
Paylaş
 

Kars’ta yürütülen SODES programları kapsamında ‘Yeşil Kağızman’da Kültürlerin Dansı Projesi’ çerçevesinde okullar arasında düzenlenen tiyatro yarışmasında birinci olan Kuloğlu Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri, Erzurum Devlet Tiyatroları’nı gezdi. Öğrenciler, yaz sezonu olduğu için tiyatro izleyemeden, boş salon hakkında bilgi alarak Kağızman’a geri dönmek zorunda kaldı.

kuloğlu köyü ilköğretim öğrencileri

Kağızman’da SODES kapsamında Yeşil Kağızman’da Kültürlerin Dansı projesi çerçevesinde tiyatroda birinci olan Kuloğlu Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri, birincilik ödülü olarak Erzurum Devlet Tiyatroları’nı gezdi. Okul müdürü Fesih Altay ve öğretmenlerin refakat ettikleri öğrenciler, tiyatro hakkında bilgi aldı.

Okul müdürü Altay, öğrencilerin, ilçe genelinde düzenlenen tiyatro yarışmasında Müzaffer İzgü’nün yazdığı Kasabanın Alileri adlı oyun ile birinci olduğunu belirtti. Yarışmada öğrencilerinin iki buçuk aylık bir çalışmayla Türkçe öğretmeni Nazlı Gül Kaya yönetiminde iki perdelik oyunu sunduklarını vurgulayan Altay, “Bugün de ‘Erzurum Devlet Tiyatrolarını gezme’ ödülünü yerine getiriyoruz. Yayla mevsimi olduğu için çocuklarımızın hepsi gelemedi. 12 kişilik bir öğrenci grubuyla geldik. Amacımız, öğrencileri tiyatro konusunda bilgilendirmek ve tiyatroya olan ilgilerini artırmaktır. Bu vesileyle ilçe kaymakamımıza da teşekkür ediyoruz.” dedi.

Öğrencilere Erzurum Devlet Tiyatroları ile ilgili bilgi veren Müdür Yardımcısı İhsan Doğan, yaz sezonu olduğu için öğrencilere tiyatro sergilenemediğini söyledi.

Bu yazı post_views_covxr kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 471 7 Temmuz 2018
maltepe escort