Antalya çocuk tiyatroları festivali

çocuk tiyatroları
Paylaş
 

Bu yıl ilk kez düzenlenen Antalya Çocuk Tiyatroları Festivali yoğun ilgi gördü.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Antalya Çocuk Tiyatroları Festivali yoğun ilgi gördü. Festivalde, tiyatro oyunlarının yanı sıra öğrenciler atölye çalışması da gerçekleştirdi.

çocuk tiyatroları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği Antalya Çocuk Tiyatroları Festivali, Yenimahalle Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kırklareli, Salihli ve Antalya’dan tiyatro gruplarının katıldığı festivalde çocuklar tiyatro gösterisi izleme fırsatı buldu. Çocuklar tiyatro gösterilinin yanı sıra atölye çalışmalarıyla tiyatro eğitimi de aldı.

RENKLİ GÖSTERİLER

Atölye çalışmaları performans gösterisiyle sona ererken, etkinliklere Kepez halkı yoğun ilgi gösterdi. Yenimahalle Kültür Merkezi yanına kurulan Gezici Etkinlik Aracı’nda renkli gösteriler yapılırken, kurulan şişme oyun parkları çocukların yoğun ilgisini çekti. Etkinlikler kapsamında kukla, Hacivat-Karagöz, sihirbaz, palyaço gösterileri ve Gözlem Küçük önderliğinde “Çocuklarla Çocuk Tiyatrosu Benim Güzel Pabuçlarım” performanslarını sergileme fırsatı buldu. 1’inci Antalya Çocuk Tiyatro Festivali renkli gösterilerle sona erdi.

Bu yazı post_views_cowgp kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 463 7 Temmuz 2018
maltepe escort