Ankara Devlet Tiyatrosu Girne’de

Paylaş
 

2 – 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan “I. Uluslararası Girne Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “DÜN GECE YOLDA GİDERKEN ÇOK KOMİK BİR ŞEY OLDU” adlı müzikal 7 Ağustos Pazar günü saat 21:00’de Girne Amfi Tiyatro’da temsil edilecektir.

Larry Gelbart ve Bert Shevelove’in yazdığı oyunu Haldun Dormen dilimize çevirdi. Celal Kadri Kınoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı oyunun, dekor tasarımı Hakan Dündar’a, giysi tasarımı Sevgi Türkay’a, ışık tasarımı Yakup Çartık’a, müziği Stephen Sondheim’e, müzik direktörlüğü Kemal Günüç’e, koreografisi Gizem Erden’e ait oyunda; yorumu ile Sanat Kurumu’nun 2010-2011 Sezonu “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”ne layık görülen N.Levent Çelmen ile Nejat Armutçu, Can Öztopcu, Zerrin Epikmen, Ahmet Burak Bacınoğlu, Ahmet Erkut, Güven Besimoğlu, Kutay Sungar, Sinem İslamoğlu, Can Atak, Doğukan Özman, Aylin Dinç, Elif Çelikcan, Çağılhan Öztornacı, Hakan Özenalp, Nazif Uğur Tan, Kübra Erdem, Miraç Elligram, Özge Deniz Asyalıoğlu, Günay Nermin Günay, Güneş Uydaş, Yunus Emre Özorhon rol alıyor.

Orkestra ise; Kemal Günüç, Ayşe Ediz, Ümmiye Özdem Atalay, Şenzelita Aykanat, Ayşegül Yaylalı, Nurdemet Altun, Eda Aymergen, Umut Osman Gündüz, Melda Sak, Ezgi Irmak, Ayşegül Duran, Kiril Vasilev Ivanov, Pamir Kolat, Fahrettin Ünal, Sertaç Koyuncu, Ceyhun Anıl, Kubilay Gürbüz, Ilgın Çömeközekin, Balkar Tamuçay, Mertol Aytekin, Mertcan Parlar, Mehmet Parlar, Mehmet Acemoğlu, Veysel Şengül ve Zafer Gerdanlı’dan oluşuyor.

Konu: “Gençlerin aşkı ve bir kölenin özgürlüğü uğruna çığırından çıkan insanlar… Şarkılar… Danslar… Müthiş bir komedi… Klasik bir Broadway Müzikali…”

Bu yazı post_views_covsz kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar

Evde ek iş ve ek

Türkiye geçinmek her geçen gün zor bir hal almaya başladı. Ekonomik

0 306 7 Temmuz 2018
brazzers porno elektrik faturası ödeme